Zielone szkoły

Idealnie trafiłeś! Proponujemy bardzo szeroką ofertą wyjazdów dla dzieci między innymi wycieczki 1, 2, 3- dniowe, kolonie, zielone i białe szkoły, zimowiska. Nie zapominamy także o nauczycielach dla których również przygotowaliśmy ciekawe propozycje wycieczek, które na długo pozostaną w pamięci.

Propozycja obejmuje 3 programy jednodniowe :

Zajęcia jednodniowe odbywające się w czasie lekcyjnym.Proponujemy trzy miejsca na jurze Krakowsko – Częstochowskiej :
Sokole Góry, Rezerwat Parkowe , Złoty Potok i na Grzędzie Mirowskiej.

  • Scenariusz Sokole Góry – Wycieczka zapoznawcza z rezerwatem Sokole Góry.

zwiedzanie jaskini Olsztyńskiej (w kaskach z latarkami), przejście do miejsca biwakowego, po drodze most linowy. Rozpalanie ognia bez zapałek, podgrzewanie wody w kociołku, pieczenie kiełbasek. Lekcja i pokaz ratownictwa medycznego, zasady udzielania pierwszej pomocy i szkolenie z telefonicznego informowania o wypadku.

(opcja 1)Lekcja topografii, zajęcia z kompasem i mapą, wyznaczanie azymutu. Gra terenowa.
(opcja 2) jak wyżej i przejazdy samochodem terenowym lub quadem.

Cena: 35 zł/os.
opcja 1: +10 zł/os. opcja 2: +15 zł/os.
1 opiekun na 10 dzieci RATIS!

  • Scenariusz Złoty Potok :

Spacer po zespole pałacowo-parkowym, zwiedzanie dworu Krasińskich i pałacu Raczyńskich. W amfiteatrze nieopodal rezerwatu Parkowe podzielimy się na trzy grupy, które odbędą lekcje udzielania pierwszej pomocy, zajęcia z topografii zakończone grą terenową z elementami geocacheingu, zajęcia linowe i zwiedzanie jaskini Niedźwiedziej. Na koniec ognisko z pieczeniem kiełbasek.

(opcja 1)Aquazorbing na zbiorniku Amerykan
(opcja 2) jak wyżej i sprawnościowy tor quadowy na błoniach Złotopotockich

Cena: 35 zł/os.
opcja 1: +10 zł/os. opcja 2: +15 zł/os.
1 opiekun na 10 dzieci GRATIS!

  • Scenariusz Grzęda Mirowska :

Spacer zaczniemy nieopodal właśnie restaurowanego Zamku Mirów. Następnie wejdziemy na Grzędę Mirowską, gdzie malownicza ścieżka wije sie pomiędzy skałkami i roztaczają się przepiękne widoki. Podczas spaceru rozegramy grę GPS „Jurajskie Skarby”. Zapoznamy dzieci z zasadami geocacheingu i z opiekunami odnajdą terenowe skrzynki. Po wyjściu z lasu naszym oczom ukaże się Zamek Bobolice, który zwiedzimy.
(opcja 1)zajęcia z pierwszej pomocy i ognisko z pieczeniem kiełbasek
(opcja 2) jak wyżej i przejazdy powrotne samochodem terenowym do Zamku Mirów

Cena: 35 zł/os.
opcja 1: +10 zł/os. opcja 2: +15 zł/os.
1 opiekun na 10 dzieci GRATIS!

Zielone szkoły Pakiet 2 dniowy 180zł/osoba

Wzbogacimy program Waszej wycieczki o niebanalne zajęcia aktywne. Poznacie Jurę od trochę bardziej ekstremalnej strony. Zwiedzimy zamki i stanice, rozwiążemy zagadki podczas gry terenowej i odnajdziemy skarby ukryte w ciekawych miejscach. Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

PROGRAM:

I dzień 
Przyjazd do Rzędkowic, zakwaterowanie, obiad. 
Spacer na skałki rzędkowickie. Zobaczymy takie skały jak Okiennik, Baszta, Mnich, Flaszka czy 
Mała Grań. Spacer zakończymy zwiedzaniem miejsca zwanego Pasieką – była to prymitywna osada obronna z wczesnego średniowiecza. 
Kolacja,dyskoteka. 

II dzień 
Śniadanie 
Podzielimy się na 2 grupy 
Wspinaczka – jurajskie skały są od lat miejscem gdzie zjeżdżają się wspinacze z całej Polski. Postaramy się zdobyć wapienne ściany i poznamy podstawowy sprzęt wspinaczkowy. 
Jaskinia Berkowa – na górze Kołoczek, znajduje się jaskinia, której zwiedzanie pozwoli nam poczuć się jak prawdziwy speleolog. Na pokonanie czekają zaciski i ciasne korytarze. 
Obiad, wykwaterowanie i wyjazd.

Zielone szkoły pakiet 3 dniowy 280zł/os

PROGRAM:

Wzbogacimy program Waszej wycieczki o niebanalne zajęcia aktywne. Poznacie Jurę od trochę bardziej ekstremalnej strony. Zwiedzimy zamki i stanice, rozwiążemy zagadki podczas gry terenowej i odnajdziemy skarby ukryte w ciekawych miejscach. Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe na Jurę Krakowsko-Częstochowską.I dzień
Przyjazd do Podlesic, zakwaterowanie, obiad
Zajęcia Integracyjne – gry i zabawy stymulujące komunikację w grupie i zmuszające do kooperacji. W programie również warsztaty twórczego myślenia. 
Kolacja. 
Wieczorny spacer na górę Zborów. Zapoznamy się z najbliższą okolicą, widoki z góry doskonale obrazują krajobraz charakterystyczny dla wyżyny. Po powrocie organizujemy ognisko. 

II dzień
Śniadanie 
Marsze na Orientację. Najpierw zapoznamy się z trasą na mapie a potem z pomocą instruktora InO PTTK przypomnimy sobie jak wyznaczyć azymut. Następnie ruszymy do lasu w poszukiwaniu punktów kontrolnych. 
Obiad.
Survival i scouting – jak rozpalić ogień, wyznaczyć północ bez kompasu, zbudować szałas czy znaleźć cooe do jedzenia w lesie? Na te pytania odpowie instruktor survivalu. Dowiemy się także co należy ze sobą zabrać w teren, aby nie dać się zaskoczyć. 
Kolacja, dyskoteka.

III dzień
Śniadanie
Techniki Linowe – poznamy podstawowy sprzęt alpinistyczny i z jego pomocą spróbujemy pokonać most linowy, wspiąć się po drabince speleologicznej i zjechać ze skały. Ostatnim elementem będzie budowa wieży ze skrzynek na najlepszego czeka miła niespodzianka. 
Obiad, wykwaterowanie, wyjazd.